Výstavba cyklotrasy smerujúcej od Vodnej ulice po bývalý areál Zelokvetu sa pre mesto môže predražiť

Projekt v hodnote viac ako 600.000 eur chce radnica financovať z Plánu obnovy a odolnosti SR. Ministerstvo dopravy v ňom však našlo neoprávnené výdavky takmer za 55.000 eur.

Ak sa radnica z ministerstvom nedohodne, bude musieť sumu zaplatiť z mestského rozpočtu.

Podľa vedúceho odboru projektového a strategického riadenia na mestskom úrade Vladimíra Ballaya, mesto ani projektant cyklotrasy pri príprave projektu nepochybili. „Riadiaci orgán definoval ako nedôvodné osadenie zábradlia na cyklotrase. Zábradlie je však z pohľadu projektanta podstatná vec naviazaná na kolaudáciu. Takže ak ho nepostavíme, dielo nebudeme schopní skolaudovať. Je to taká Hlava XXII,“ skonštatoval.

Mestský poslanec Andrej Sitkey upozornil, že rôzne práce naviac a s nimi súvisiace neoprávnené náklady pri výstavbe cyklotrás už stáli mesto viac ako 770.000 eur. „Treba hľadať riešenie na to, aby sa tieto veci neopakovali. Teraz tu máme ďalšie náklady, ktoré nám nebudú refundované,“ uviedol.

Podľa primátora Mareka Hattasa už mesto oslovilo ministerstvo dopravy, aby sa nezrovnalosti vo financovaní projektu vyriešili.

Sľúbili, že sa tým budú zaoberať. Ja verím, že tu ešte zvíťazí zdravý rozum a tie peniaze si vyhádame,“ dodal primátor.

Foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password