Výstava: „Začnite s vysťahovaním!“

„Začnite s vysťahovaním!“ takto zneli slová pred vypuknutím Slovenského národného povstania.

ilustračné foto (zdroj: muzeum.sk)

Nitriansky samosprávny kraj, Tribečské múzeum v Topoľčanoch a Klub histórie Slovenska organizujú výstavu pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania.

Celoslovenská i regionálna oblasť

Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo informácií, ktoré približujú historickú udalosť v celoslovenskej rovine, ale aj tej regionálnej, teda regiónu okolo mesta Topoľčany.

Na výstave sú prezentované dobové dokumenty, množstvo fotografií, dobové uniformy, samozrejme zbrane, ktoré boli počas SNP používané. Nechýbajú originálne artefakty, ale aj prierez literatúrou, ktorá bola k SNP vydaná. Sú tam aj osobné predmety povstalcov, či predmety pochádzajúce z ich pozostalosti (dokumenty, zbrane, vyznamenania),“ prezradil Ondrej Godál, historik Tribečského múzea v Topoľčanoch a autor výstavy.

Dátum a miesto konania výstavy

Výstava je sprístupnená od 23. augusta a bude otvorená až do 21. októbra 2019. Miesto konania výstavy je Tribečské múzeum v Topoľčanoch.

Vstupné

Cena vstupného pre dospelého je 0, 80 eur a pre deti a dôchodcov je vstupné 0, 40 eur.

Stará expozícia v bunkroch na Jankovom vŕšku

V roku 1974 bola pri príležitosti 30. výročia SNP v múzeu otvorená expozícia partizánskej výzbroje a výstroja v bunkroch na Jankovom vŕšku. V týchto bunkroch boli hlavne zbrane a fotografie. Dôvodom zrušenia expozície boli opakované krádeže a nemožnosť zabezpečenia ochrany predmetov. Spomínaná výstava bola zrušená v roku 1991. 

Televízia Nitrička

Forgot Password