Výstava Vesmír a svet ako znak predstaví tvorbu Marty Horníkovej

Ponitrianske múzeum v Nitre predstaví tvorbu akademickej maliarky Marty Horníkovej.

Ako uviedli organizátori, vernisáž výstavy Vesmír a svet ako znak sa bude konať 24. mája. Expozícia bude v priestoroch múzea sprístupnená do 1. júla.

K tvorbe vystavených diel autorku inšpirovali nielen dávne civilizácie, kultúry, ale aj filozofia a ideológia východných náboženstiev i vesmírne univerzum.

Umelkyňa predstavuje kašírované plátna na kartonáži s témou vesmírneho systému s možnosťou mystického napojenia na poznanie. Okrem maľby je zastúpená kresba s vesmírnou tematikou a mystickým zámerom. Na pozadí vesmírnych kompozícií sa tak odohrávajú deje ľudskej podstaty, ktoré vyúsťujú v tvorivom autorskom výbere,“ uviedla kurátorka výstavy Marta Hučková Kocianová.

Ako doplnila, Horníková získala počas svojho tvorivého života viacero významných ocenení. Jej tvorba je zastúpená v zahraničných i v súkromných zbierkach a taktiež v akvizičných fondoch slovenských galérií.

„Svoju maliarsku tvorbu prezentuje individuálne i na kolektívnych výstavách Umeleckej besedy slovenskej, ktorej je členkou,“ doplnila Hučková Kocianová.

Zdroj foto: FB Ponitrianske múzeum v Nitre

Televízia Nitrička

Forgot Password