Výstava Od ľanu po plátno

Pre milovníkov tradičných predmetov pripravilo Krajské osvetové stredisko v Nitre zaujímavú výstavu.

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravuje výstavu s názvom Od ľanu po plátno. Predstaví na nej tradičné predmety používané pri spracovaní ľanu, spôsoby jeho spracovania i hotové produkty vyrobené z tohto tradičného prírodného materiálu.

Zdroj: Krajské osvetové stredisko

Autorkou výstavy je Ľubomíra Žilková z Kokavy nad Rimavicou.

„Návštevníkom ponúkne názornú ukážku celej postupnosti. Od toho ako sa malé ľanové semiačko po zasiatí, zbere, spracovaní na kúdeľ a prenesení na krosná, premení na hotový výrobok,“ informovala Linda Štulajterová z KOS.

Zdroj: Krajské osvetové stredisko


Ako pripomenula, výstava je súčasťou aktivity K prameňom tradícií. Jej vernisáž spojená s prednáškou autorky sa bude konať 8. septembra v priestoroch KOS. Návštevníci si ju tu budú môcť pozrieť do 16. októbra.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password