Výstava Nitradog 2020

Agrokomplex aj v novom roku ponúkol svoje priestory medzinárodnej výstave psov. Zúčastnilo sa jej viac ako 6 000 štvornohých miláčikov.

Minulotýždňová medzinárodná výstava psov Nitradog 2020 privítala v meste pod Zoborom tisícky psov od chovateľov a vystavovateľov z rôznych krajín sveta. Výstava trvala celkom tri dni, od piatka 24. januára do nedele 26. januára 2020.

 „Keď sa bavíme o psíkoch, niektorý rok sú to tri a niektorý rok až štyri výstavy. Tento rok budú opäť štyri výstavy,“ hovorí riaditeľ výstaviska Agrokomplex Branislav Borsuk. Ostatné tri výstavy sú naplánované vo februári, júni a decembri. „Vo februári bude výstava Rybárstvo, poľovníctvo a včelárstvo 2020. V rámci tejto výstavy bude aj výstava poľovných plemien. Ľudia to majú radi, prídu sa pozrieť a myslím, že je to pekné,“ dodáva Borsuk.

K pôvodu výstavných psov sa vyjadril aj Jozef Jursa, prezident Slovenskej kynologickej jednotky: „Sú tu psy zo Slovenska, potom z Českej republiky a z okolitých krajín: Rakúska, Maďarska, Poľska, Ruska a ostatných európskych krajín.“

Čo sa týka hodnotenia psov, je potrebné dodržať niekoľko podmienok. „Prihliada sa hlavne na exteriér psov, ako spĺňajú štandard plemena, no musia spĺňať aj určité povahové vlastnosti,“ vysvetľuje Jursa.

Víťazi si ocenenia prevzali z rúk Gabriely Matečnej, ministerky pôdohospodárstva a Evy Antošovej, poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky. Poslankyňa má k zvieratám blízko, dôkazom sú aj zákony o ich ochrane, napríklad zákon s názvom Zviera nie je vec či Zákaz kožušinových chovov. „Týranie psa, nechanie psa v horúcom aute, neposkytnutie stravy alebo vody je tiež trestným činom,“ zdôrazňuje Antošová.

Celú reportáž z výstavy si môžete pozrieť tu.

Televízia Nitrička

Forgot Password