Výstava Mestopis zachytáva vývoj špecifickej oblasti Nitry na prelome tisícročí

Vývoj mestskej subkultúry hip-hop, graffiti, ale aj architektúry, či streetballu v meste Nitra v rokoch 1998 až 2002 si verejnosť pozrie prostredníctvom výstavy analógových fotografií v Domof Creativy v Dome módy na pešej zóne.

zdroj: FB MESTOPIS – výstava fotografií + vernisáž

Výstava s názvom Mestopis začne v sobotu 30. júla o 17. hodine vernisážou, ktorej súčasťou bude diskusia s autormi projektu, hudobný program a live performance – maľba. Výstavu fotografií budete môcť navštíviť do konca augusta.

Autormi projektu sú Juraj Osmaslav Peťovský (fotografia, street art, grafický dizajn), Peter ingrediens Ciglan (beatmaking) a hosťom bude Vladimír Scuott Okánik (ilustrácie, maľba, street art, videoprodukcia).

Juraj študoval výtvarnú tvorbu a výchovu na UKF v Nitre. Už počas štúdia pracoval na projektoch v spolupráci s umelcami ako Baron, Benca, Bielik, Žilík. Venuje sa abstraktnej experimentálnej a tiež sociálno-dokumentárnej fotografii.

Peter sa od roku 1997 venoval graffiti, neskôr sa zameral na hudobnú produkciu a rap. „V posledných rokoch sa venuje hlavne beatmakingu a živým vystúpeniam so samplermi a syntezátormi,“ uvádzajú organizátori výstavy.

S graffiti začínal aj hosť Vladimír Okánik, ktorý súčasnosti sa venuje maľbe, ilustráciám a video produkcii aj pre domáce hip hopové zoskupenia.

Štvoricu doplní DJ a zberateľ vinylových platí Juraj FONOKRU Ščerba. „Zo svojich zbierok platní začal postupne hrávať hudobné sety prevažne na lokálnych podujatiach v Nitre, taktiež pôsobil aj v domácom Rádio Nitra, kde mal vlastnú hudobnú reláciu,“ dodávajú organizátori.

Televízia Nitrička

Forgot Password