Výstava Hladiny dotyku predstaví tvorbu trojice absolventov vysokých umeleckých škôl

Vernisáž sa bude konať vo štvrtok 8. septembra o 18.00 hod. Výstava potrvá do 20. novembra.

Počas letných prázdnin Nitrianska galéria pripravila novú výstavu. Predstaví ju už v septembri vo svojich priestoroch v Galérii mladých.

„Výstava predstavuje tvorbu trojice absolventov vysokých umeleckých škôl – Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a Akadémie umení v Banskej Bystrici.  Martin Bízik, Ľubomír Slovinský a Klára Štefanovičová v spoločnom výstavnom projekte reagujú na tému dotyku za pomoci použitia autorských technik a klasických výtvarných, ci digitálnych médií,“ priblížili organizátori.

Výstava rozpráva o dôležitosti dotykov, ktoré je potrebné si uvedomovať v plnej miere. „Dotyk môže byť nielen príjemný a estetický, môže stimulovať všetky ľudské zmysly, no zároveň dokáže generovať znepokojujúce procesy,“ vysvetľuje galéria.

Výstava prezentuje dotyk v rozličných hladinách / úrovniach, a to v zmysle kontaktu s rôznorodým materiálom a hmotou a v zmysle rôznorodého stupňa “zásahu” do myslenia a konania jednotlivca. Vo všetkých prípadoch ide o kontakt človeka s neživým materiálom a povrchom, ktorý je len prostredníctvom dotyku oživený a aktivizovaný.

Televízia Nitrička

Forgot Password