Výstava Agrokomplex ani tento rok nebude, nahradí ju však podujatie menšieho rozsahu

Podujatie bude mať edukačný charakter a konať sa bude v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea a v expozícii živočíšnej výroby.

Minulý rok sa medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex neuskutočnila z toho dôvodu, že Úrad verejného zdravotníctva SR vydal zákaz organizovať hromadné podujatia. Epidemiologická situácia sa v tom čase vyvíjala skutočne nepriaznivo.

Tento rok sa táto výstava taktiež nebude konať. Dôvod je jasný: „stále sa meniace opatrenia nevytvorili vhodné podmienky pre organizáciu podujatia tak veľkého rozsahu,“ uvedené je na stránke Agrokomplexu.

Dobrou správou ale je, že sa Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR spoločne s výstaviskom Agrokomplex rozhodlo, že usporiadajú v termíne, kedy sa mala tento rok konať medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex, iné podujatie.

Pôjde o edukačné podujatie menšieho rozsahu a predstavia sa na ňom aj rezortné inštitúcie. Volať sa bude Tradície slovenského vidieka a konať sa bude v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea a v expozícii živočíšnej výroby 19. – 22. augusta 2021. Bližšie informácie o programe uvedeného podujatia zverejní Agrokomplex v dohľadnej dobe.

foto: Agrokomplex

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk