Výsledky testov pacienta z Kardiocentra sú už známe

Pacient, ktorý sa postaral o rozruch na pracovisku Kardiocentra, už pozná výsledky testov.

zdroj: kcnr.sk

V noci z piatka na sobotu priviezli do nitrianskeho Kardiocentra pacienta s infarktom, ktorý mal príznaky koronavírusu. Pacient mal mať začiatkom marca kontakt so synom, ktorý sa vrátil zo zahraničia, čo priznal až neskôr.

Časť zdravotného personálu preto zotrval v domácej karanténe, niektoré zdravotné sestry zostali v karanténe priamo na pracovisku.

V sobotu ráno boli pacientovi odobraté vzorky na testovanie a po zmonitorovaní jeho stavu po kardilogickom zásahu bol prevezený na infekčné oddelenie FN Nitra, kde zotrval do doby výsledkov testov.

Testy pacienta na COVID-19 boli negatívne.

Príjem rizikového pacienta si do doby výsledkov testov vyžiadal viac ako jednodňové odstavenie príjmu nových pacientov, ktorí by potrebovali akútny kardiologický zásah. Zdravotné sestry, ktoré zotrvávali v karanténe na pracovisku, sa tak môžu vrátiť domov. Kardiocentrum bude v nedeľu v poobedných hodinách opäť v obvyklej prevádzke.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password