Výročie SNP sa v Nitre bude oslavovať aj športovo

Súčasťou podujatia, ktoré organizuje občianske zdrženie ŠOK – Šport Osveta Kultúra bude prezentácia športových klubov, aj súťaž o najpomalšieho cyklistu.

29. augusta 2023 sa uskutoční športový deň pre celú rodinu, súčasťou ktorého bude okrem prezentácie športových klubov od výmyslu sveta aj verejné cvičenie, skákacie atrakcie, environmentaliáda, hudobný program aj zaujímavé súťaže.

Všetko sa začne od 14:30 v parku pod Borinou na Klokočine verejným cvičením zumby s Lenkou a Michaelou.

Ušné bubienky prítomných poteší Samuel Kšiňan a ďalší. „Záver leta je síce pred nami, avšak treba to brať športovo,“ vraví za organizátorov Ján Ivančík a dodáva: „Cieľom podujatia je odprezentovať krásu pohybu v jeho najrozmanitejších podobách. Akciu sme naplánovali tak, aby mali športoviská a kluby možnosť odprezentovať svoju činnosť ešte pred začiatkom školského roka. Rodičia a deti tak dostanú perfektnú príležitosť zažiť rôzne športy a vybrať si ten, ktorý ich najviac osloví.“

Svoju účasť už prisľúbili futbalisti z AC Nitra, hokejbaloví „rytieri“, taekwon-disti, atléti z AC Stavbár Nitra, korfbalisti, karatisti z Imperium klubu, zápasníci z klubu Corgoň Nitra, aj šachisti.

Vyskúšať si bude možné aj alfagravity, ping-pong, bedminton, fínske kolky, či streľbu zo vzduchovky. Aby toho nebolo málo, malí, aj veľkí sa môžu tešiť na unikátnu výstavu „Mami, ja nechcem vojnu“, maľovanie na tvár, výrobu odznakov, bublinky, balóniky, či kalčeto. Špeciálne ocenenie získa prvá stovka návštevníkov, ktorí dokážu obehať všetky stánky a zvládnuť nastražené úlohy. Tie budú nielen športové, ale aj vedomostné. Ozvláštnením podujatia bude súťaž o najpomalšieho jazdca na bicykli.

„Šport nie je len o rýchlych a svižných. Jazdiť na bicykli pomaly a nespadnúť, to je skutočná frajerina,“ dodáva Ivančík.

Vstup je pre všetkých návštevníkov voľný.

Televízia Nitrička

Forgot Password