Vypátrali 15-ročného chlapca aj nezvestného Krškančana

V uplynulých dňoch sa Pohotovostnému pátriacemu tímu podarilo nájsť dvoch nezvestných Nitranov.

Po 37-ročnom Miroslavovi z Dolných Krškán pátrali pohotovostné jednotky od 18. februára 2020. Pohotovostný pátrací tím spolu so Špeciálnou kynologickou záchrannou službou Slovakia uskutočnili v posledný februárový deň v nitrianskej mestskej časti a v okolí rozsiahlu pátraciu akciu. Mladého Krškančana sa však nájsť nepodarilo.

Verzia o ceste do Českej republiky sa ukázala ako pravdivá. Po mesačnom pátraní našli Miroslava živého a zdravého v Brne.

Pátranie po 15-ročnom chlapcovi z Nitry bolo rýchle a efektívne. Nepovedal, kam ide a nemal pri sebe ani mobilný telefón. Zúfala matka sa s prosbami o pomoc obracala na všetky strany. Chlapec odišiel z domu v stredu 1. apríla krátko pred 15. hodinou. Maloletého hľadali dobrovoľníci aj polícia. Úspech zaznamenal až Pohotovostný pátrací tím z Nitrianskeho kraja. Jeho členovia rozbehli pátranie v sobotu poobede. Na základe získaných informácií pomerne v krátkom čase zistili, kde sa chlapec nachádza.

„Chalan je v poriadku a už doma,“ uzavrel tím pátračov.

Pohotovostný pátrací tím je občianske združenie, ktoré v rôznych krajoch Slovenska zoskupuje odborníkov aj dobrovoľných občanov za účelom pomoci pri pátraní po nezvestných a hľadaných osobách. Pomoc štátnym orgánom je bezodplatná, na základe dobrovoľnosti a vlastného presvedčenia. Pátračov môže požiadať o pomoc ktokoľvek.

Zdroj foto: FB PPT

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password