Vynaliezaví vodiči

Ľudská kreativita skutočne nemá hraníc. Presvedčili nás o tom aj vodiči na nitrianskych cestách.

Žena chcela odísť s papučou na kolese

Myslíte si, že existuje možnosť, že si nevšimnete papuču na vozidle? Mestskí policajti založili papuču žene, ktorá parkovala pri značke zákaz zastavenia na Špitálskej ulici. Žena tvrdí, že si blokovacie zariadenie po príchode k vozidlu nevšimla, a preto sa s vozidlom pohla. Týtmo pohybom však došlo k vzpriečeniu blokovacieho zariadenia v priestore pod blatníkom. Poškodené blokovacie zariadenie museli násilným spôsobom z auta odstraňovať privolaní hasiči. Po incidente polícia oboznámila vodičku s následkami, ktoré spôsobila svojou nepozornosťou.

zdroj: pixabay.com

Policajti odporúčajú s vozidlom, na ktorom je namontované blokovacie zariadenie, nehýbať. Pohybom hrozí poškodenie vlastného vozidla aj cudzieho majetku.

Zložil si papuču a ušiel

Ešte kreatívnejšie sa zachoval vodič na ulici Na vŕšku. Po tom, čo mu polícia nasadila papuču, si ju z auta jednoducho odmontoval a odišiel. Políciu o incidente informoval starší pán, ktorý celú udalosť videl na vlastné oči. Príslušníci mestskej polície aktéra vystopovali a vyzvali ho k tomu, aby sa bezodkladne dostavil na policajnú stanicu. Vynaliezavý vodič sa k skutku aj k poškodeniu blokovacieho zariadenia priznal. Dostal blokovú pokutu za dopravný priestupok a tiež za priestupok proti majetku.
Okrem toho musí uhradiť škodu, ktorá vznikla na technickom zariadení. Mestská polícia ho bude opäťovne kontaktovať hneď po vyčíslení sumy.

Čo robiť ak si na svojom automobile nájdete papuču?

V prvom rade zachovajte pokoj. Utiecť z miesta nehody nie je rozumné, nakoľko má polícia z miesta priestupku vyhotovenú fotodokumentáciu. O celej udalosti je informované aj operačné stredisko MsP. Hneď ako zistíte, že máte na vozidle papuču, kontaktujte bezplatné číslo 159 a čakajte na príchod hliadky MsP. Blokovacie zariadenie môže byť demontované len za prítomnosti majiteľa vozidla. Pred príchodom hliadky si pripravte doklad totožnosti a doklad, ktorý potvrdzuje oprávnenie používať motorové vozdilo, napríklad osvedčenie o evidencii vozidla. Príslušník MsP vás následne oboznámi, akého porušenia právnych predpisov ste sa dopustili.

Televízia Nitrička

Forgot Password