Moderné mechanické, vysokošpecializované elektrické lôžka nahradili v nitrianskej nemocnici staré a opotrebované postele. Nechýbajú ani bariatrické postele pre pacientov ťažších ako 200 kilogramov.
Nové lôžka vďaka antidekubitným matracom pomáhajú obmedziť vznik preležanín, vytvárajú pevnú oporu chrbtice a sú ľahko ovládateľné.
S novinkou sú spokojní pacienti aj zdravotnícky personál. „Lôžka s možnosťou polohovania prinášajú oveľa lepši komfort pre našich pacientov, ale aj pre nás,“ potvrdila vedúca sestra Andrea Čižmáriková. V porovnaní s tými starými sa ľahšie presúvajú a šetria už aj tak dosť vyťažené zdravotné sestry. Pacienti oceňujú najmä jednoduchú manipuláciu. „Môžem si nastaviť polohovanie hlavy, chrbta, ale aj nôh a postačí mi na to jedno tlačidlo, ktoré je ľahko dostupné,“ doplnila pacientka oddelenia radiačnej a klinickej onkológie.

S výmenou postelí v štátnych nemocniciach začalo ministerstvo zdravotníctva ešte minulý rok. Zabezpečovalo ich centrálnym obstarávaním. Lôžka rozdelilo na základe požiadaviek jednotlivých nemocníc. Nitrianska nemocnica vymenila 438 postelí z celkového počtu 722. Ostatné podľa vedenia vyhovujú súčasným požiadavkám.
Hodnota nových postelí dosahuje 630 tisíc eur, ročne je v nemocnici hospitalizovaných 30 tisíc pacientov.
Okrem onkológie sa nových lôžok dočkalo aj cievne oddelenie, očné, Klinika úrazovej chirurgie a ortopédie, Centrálne operačné sály, Gynekologicko-pôrodnícky pavilón, urológia a Oddelenie urgentnej medicíny.
