Vykoľajený vlak v Krškanoch. Zrážka na železničnom priecestí

V Dolných Krškanoch prišlo k dopravnej nehode. Osobný vlak sa zrazil s kamiónom.

Dnes po siedmej hodine ráno prišlo k zrážke osobného vlaku s kamiónom. K nehode prišlo na železničnom priecestí v Dolných Krškanoch. Ako zázrakom nebol zranený ani jeden z cestujúcich.

„Hasiči z hasičskej stanice v Nitre boli privolaní k zrážke osobného vlaku s kamiónom. Následkom tejto zrážky sa vlak vykoľajil. Vo vlaku sa viezlo 238 cestujúcich, z ktorých nebol nikto zranení. Zranenia utrpel vodič kamiónu, ktorého za asistencie zdravotnej záchrannej služby previezli do nemocnice,“ povedal Michal Varga, hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ Nitra.

Vlak tlačil kamión približne 50 metrov. Dôvod dopravnej nehody je momentálne predmetom vyšetrovania. Železničná trať medzi Nitrou a Ivánkou pri Nitre je momentálne mimo prevádzky, na odstraňovaní škôd sa pracuje. Dopravná nehoda spôsobila aj komplikácie v mestskej autobusovej doprave, kedy bola na skoro 3 hodiny zrušená obsluha zastávky Nitrianske strojárne.

„Po odstránení následkov rannej dopravnej nehody na železničnom priecestí je obsluha zastávky Nitrianske strojárne obnovená. Linky 12, 14, 22 a 23 premávajú na celej trase podľa platných cestovných poriadkov,“ píše sa na webových stránkach imhd.sk.

Viac sa dozviete už čoskoro v našej pripravovanej reportáži na TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password