Polícia vyšetruje sériu poškodenia bankomatov. Ďalší pribudol v obci blízko Nitry

K poškodeniu bankomatov prišlo na troch rôznych miestach v noci z utorka na stredu. Podobný prípad sa stal aj minulý týždeň.

foto ilustračná (pixabay.com)

Polícia SR informuje, že k jednému poškodeniu došlo v obci Turňa nad Bodvou v okrese Košice – okolie. Na miesto sa boli pozrieť pracovnícu Kriminalistického expertízneho ústavu.

Druhý prípad sa odohral neďaleko Nitrianskeho kraja v okrese Galanta. „Polícia krátko pred 04.00 h ráno prijala oznámenie o útoku na bankomat v obci Šoporňa,“ priblížila Polícia SR. Potvrdené je zatiaľ to, že osoby prišli do dediny na aute a prostredníctvom nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Explóziou došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí a ku škodám na majetku, presné škody ešte vyčísľujú.

O treťom prípade informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

„V obci Výčapy Opatovce v nitrianskom okrese došlo v noci na dnes k poškodeniu bankomatu umiestneného na predajni potravín,“ vysvetľuje polícia, ktorá na mieste vykonala potrebné úkony. Miesto obhliada aj špecialista Kriminalistického a expertízneho ústavu. Podľa TV JOJ bol bankomat umiestnený v budove miestnych potravín. Predbežná odhadovaná škoda na zariadení bola 35 000 eur.  Policajný vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestné činy poškodzovania cudzej veci a pokusu krádeže. Podľa polície viac informácií momentálne nie je možné poskytnúť. Či ide o „bankomatovú mafiu,“ nie je isté. Podobná udalosť sa však stala aj minulý týždeň v Bratislave.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password