Vybrané fontány v Nitre by mali prejsť obnovou

Mesto Nitra sa rozhodlo zainevestovať do obnovy fontán. Súčasťou projektov má byť aj úprava najbližšieho okolia.

foto ilustračná (pixabay.com)

Nitrianske fontány boli jednou z tém aprílového zasadnutia mestského zastupiteľstva. Mesto plánuje ich obnovu finančovať aj z európskych fondov.„Chceli by sme začať s fontánou pred Krajským súdom, s fontánou pred PKO a s fontánou na križovatke Štefánikova a Damborského, to znamená fontána, ktorá sa nachádza v blízkosti mestského úradu“ prezradil Štefan Lančarič, vedúci odboru životného prostredia mestského úradu.

Do fontán budú masívnejšie investovať.

foto: TV Nitrička

„Veľa ľudí zvykne hovoriť, že mesto Nitra je svojim spôsobom mestom nefunkčných fontán, a práve toto chceme zvrátiť,“ poznamenal Štefan Lančarič. Na projektovú dokumentáciu je vyčlenených 45 tisíc eur, pričom je tu nádej, že sa podarí obnoviť viac, ako len tri spomínané fontány. Projekty budú slúžiť ako príprava na avizované chystané výzvy v oblasti zelenej a modrej infraštruktúry.

Obnovené fontány podľa vedúceho odboru životného prostredia do istej miery podporia aj mestskú klímu. Cieľom je nezameriavať sa iba na techniku a stavbu fontán, ale aj ich okolie. V blízkosti každej z uvedených by mal byť malý lokálny park.

Téme sa v reportáži venoval Jozef Jurík.

Televízia Nitrička

Forgot Password