Vybrané detské ihriská v Nitre prejdú revitalizáciou. Pravidelná kontrola odhalila tri rizikové

V Nitre sa nachádza vyše 70 detských ihrísk, väčšina z nich bola skontrolovaná. Komplexnou revitalizáciou má prejsť sedem ihrísk.

foto ilustračná: archív TV Nitrička

Žiadne z ihrísk z kontroly nevyšlo ako nevyhovujúce. Podľa Štefana Lančariča, povereného vedúceho odboru životného prostredia mestského úradu, sa kontrolujú konštrukcie, spoje, dopadové plochy, pieskoviská, obruby či rozostupy medzi hracími prvkami.

Výsledky kontroly a ďalšie informácie o nitrianskych ihriskách zistíte v reportáži Televízie Nitrička.

Podľa technickej správy boli z desiatky ihrísk ako rizikové označené len tri. „Je predpoklad, že investícia nebude nejaká dramatická,“ uviedol pre TV Nitrička hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. V pláne je tiež revitalizácia niekoľkých ihrísk a vytvorenie fitness ihriska.

Komplexnou revitalizáciou má prejsť sedem destských ihrísk.

Počíta sa tu aj s náhradou a doplnením detských prvkov. Mesto pri obnove investuje 360-tisíc eur. „Súčasťou každého ihriska bude bezpečnostná dopadová plocha s preferenciou gumových povrchov,“ uvádza radnica. Práve tento povrch uprodnostňovali v ankete rodičia a návštevníci ihrísk.

Na Hlbokej pôvodné ihrisko, ktorého technický stav je nevyhovujúci, nahradí nové ihrisko.

Na Janka Kráľa sa doplnia moderné kovové prvky pre rôzne generácie detí, vytvoriť tu chcú priestor pre pohybové aktivity a lezenie. Ihrisko na Novomeského v blízkosti škôlky má byť doplnené o 14 hracích prvkov pre rôzne generácie detí.

Generačná výmena prvkov má priniesť novú multifunkčnú zostavu, preliezky a hojdačky na Bajkalskú. Prvky pre najmenšie deti budú doplnené na Hollého. „Na ihrisku vo veľkom vnútrobloku vymeníme pôvodné kovové prvky,“ ihriskom na Dlhej 20 dopĺňa mesto zoznam zmien, ktoré by podľa predpokladov mali byť realizované v septembri tohto roka.

Televízia Nitrička

Forgot Password