Vrak havarovaného auta už mesiac čaká na odstránenie

Už približne mesiac stojí na Novozámockej ulici medzi Nitrou a Krškanmi vrak havarovaného auta. Odstrániť by ho mala Slovenská správa ciest.

Modrý Opel Vectra bez evidenčných čísiel je označený dopravnou značkou, napriek tomu pôsobí na frekventovanej ceste nebezpečne. Ozývajú sa hlasy, ktoré sa pýtajú, prečo nie je auto odtiahnuté na neďaleké parkovisko. Faktom však je, že aj odstránenie potenciálne nebezpečného vozidla má svoje pravidlá, podľa ktorých musia príslušné orgány postupovať.

Nepojazdným vozidlom sa najskôr zaoberala Mestská polícia v Nitre.

Tá ho vyhodnotila ako odpad a ešte začiatkom decembra prípad spolu s fotodokumentáciou posunula v zmysle § 67 ods. 1  zákona 79/2015 Z. z. o odpadoch na príslušné oddelenie Mestského úradu v Nitre na doriešenie.

Odstrániť havarované vozidlo však nie je ani v kompetencii radnice. Novozámocká ulica je cestou I. triedy a spadá pod správu Slovenskej správy ciest. „Mesto nad rámec svojich povinností poslalo písomné vyrozumenie Slovenskej správe ciest, v ktorom uvedený podnet postúpilo na priame vybavenie,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Kedy správa ciest pristúpi k odstráneniu predmetného vozidla zatiaľ nie je známe.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password