Vráble: Mesto chce školy a škôlky otvárať až na prelome februára a marca

Mesto Vráble neplánuje v najbližších týždňoch otvárať svoje základné a materské školy. Rozhodol o tom mestský krízový štáb na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre.

základnná škola, trieda

Ako sa uvádza v uznesení, o zatvorení škôl sa rozhodlo s prihliadnutím na vyjadrenia učiteľov a rodičov žiakov i pre obavy pred britskou mutáciou nového koronavírusu. „Prevádzka materských škôl na území mesta Vráble bude prerušená do 5. marca a prevádzka základných škôl a základnej umeleckej školy do 26. februára,“ informoval mestský úrad. Vo Vrábľoch budú aj naďalej fungovať dve zberné triedy v MŠ Lúky.

Krízový štáb zároveň vyzval zamestnancov škôlok a ZŠ, aby po schválení zmeny očkovacej stratégie ministerstvom zdravotníctva bezodkladne využili možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19.

V prípade, že sa pandemická situácia zlepší, môžu byť súčasné opatrenia zmenené. „Krízový štáb mesta Vráble v takom prípade prehodnotí svoje stanovisko a rozhodne o možnom skoršom obnovení prevádzky a prezenčnej výučby. Takéto rozhodnutie bude prijaté a zverejnené minimálne päť kalendárnych dní pred obnovením prevádzky a prezenčnej výučby,“ uvádza sa v uznesení krízového štábu.

Televízia Nitrička

Forgot Password