Firma vo Vrábľoch plánuje prijať 80 zamestnancov

Spoločnosť Miba Steeltec, ktorá produkuje vo Vrábľoch, investuje do rozšírenia závodu 10 miliónov eur. Dcérska firma chce v nových priestoroch okrem rozšírenej výroby otvoriť aj plne funkčné oddelenie výskumu a vývoja.

Spoločnosť MIBA STEELTEC je súčasťou globálnej spoločnosti MIBA AG, ktorá je popredným strategickým partnerom medzinárodného motorového a automobilového priemyslu. Miba Steeltec je tiež lídrom a inovátorom v oblasti duálneho vzdelávania a odbornej prípravy študentov.

V roku 2007 rozbehla svoju výrobu vo Vrábľoch.

Okrem toho vo Vrábľoch vyrábajú aj súčiastky pre automobilový priemysel so zameraním na vozidlá s pohonom všetkých kolies. Výskum a vývoj skupiny Miba Friction bol doteraz sústredený primárne v Rakúsku.

V nových priestoroch vo Vrábľoch bude prvé oddelenie výskumu a vývoja mimo územia Rakúska, vďaka čomu sa slovenská pobočka stane druhou dôležitou lokalitou výskumu a vývoja skupiny Miba Friction.

Novú výrobnú halu a kancelárske priestory postaví spoločnosť v existujúcom závode, ktorý sa nachádza v Priemyselnom parku vo Vrábľoch. Výrobné priestory sa majú zväčšiť zo súčasných 11 000 m2 na 16 500 m2 a pribudne aj 600 m2 administratívnych priestorov. V týchto priestoroch budú okrem kancelárií aj laboratória, oddelenie výskumu a vývoja, sociálne zariadenia a miestnosť pre masáže.

„Stavebné práce by mali byť ukončené do konca tohto roka. Do nových priestorov sa následne presťahujú výrobné zariadenia a odovzdanie budov je naplánované na začiatok leta 2020,“ informoval riaditeľ MIBA STEELTEC Vráble Robert Hornáček.

Spoločnosť počíta prijať 80 nových pracovníkov, pričom pôjde o robotnícke a administratívne miesta. „Zvýšil sa aj počet zamestnancov z 250 na 700 a plánované rozšírenie Miba Steeltec vytvorí ďalších 80 pracovných miest,“ doplnil riaditeľ MIBA STEELTEC Vráble Hornáček.

Skupina Miba Friction má takmer 1 700 zamestnancov, šesť výrobných závodov v Európe, Indii, USA a Číne. Patrí do rakúskej technologickej skupiny Miba AG. Skupina Miba vyvíja a vyrába v 26 závodoch v Európe, Ázii a Amerike.

zdroj fotky: fb MIBA STEELTEC Vráble

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password