Vonkajšie terasy pri reštauráciách a baroch v Nitre by mohli fungovať celoročne

V súčasnosti sa môžu exteriérové terasy využívať v období od 1. apríla do konca novembra.

Vonkajšie terasy reštaurácií a barov v Nitre by mohli byť otvorené počas celého roka. V mestskom zastupiteľstve to chcú presadiť poslanci Pravicovej koalície, ktorí chcú takýmto spôsobom pomôcť gastro-prevádzkam. Nitriansky viceprimátor Daniel Balko verí, že návrh si nájde podporu všetkých poslancov.

Nitrianske terasy stravovacích prevádzok či barov sa momentálne využívajú len v období od apríla do konca novembra. „My to chceme zmeniť tak, aby mohli fungovať celoročne, pretože protipandemické pravidlá nútia gastroprevádzky využívať terasy aj v zimnom období. Okrem toho chceme doterajší systém ich prevádzkovania a administratívu ešte viac zjednodušiť a sprehľadniť,“ vysvetlil Balko.

Ešte pred pandémiou mesto umožnilo prevádzkam rozhodnúť sa, či zaplatia nájomné alebo zorganizujú kultúrne aktivity.

Týmto spôsobom sa podarilo posilniť kultúru v meste a taktiež sa zvýšil aj počet zorganizovaných podujatí. Poslanci i počas pandémie podporili návrh, aby sa vonkajšie terasy mohli využívať zadarmo. „Vďaka nášmu ústretovému gestu tieto podniky prežili a mestu sa podarilo gastroslužby v centre udržať. Počas tohtoročnej letnej sezóny sme tak mali v centre Nitry 22 vonkajších sedení. A to nielen na pešej zóne, ale aj na Farskej ulici,“ skonštatoval Balko.

Televízia Nitrička

Forgot Password