Vodomery budú odpočítavať jedenkrát ročne

Od januára 2020 budú vodárne odpočítavať vodomery iba jedenkrát za rok.

ilustračný obrázok

V praxi to znamená, že odberné miesta, kde sa robili osobné odpočty meradiel v štvrťročnom, resp. v polročnom cykle, sa od budúceho roka zrealizujú raz za rok.

Zmena odpočtového a fakturačného cyklu je naplánovaná od 1. januára 2020.

Pracovníkov vodárni stretnete pri meraniach v jednotlivých mestských častiach v týchto mesiacoch: v Horných a Dolných Krškanoch v januári, v Starom meste vo februári a v apríli, na Čermáni vo februári a v marci. Na Klokočine a na Dieloch v marci, na Kyneku v apríli. Na Zobor sú vyhradené tri mesiace –  apríl, máj a jún.  „Na Chrenovej sa plánuje stav vodomerov merať v júni a v júli, v Janíkovciach, v Mlynárciach, v Párovských Hájoch v júli a v Dražovciach v auguste,“ dopĺňa hovorca mesta Tomáš Holúbek. 

Zmení sa aj harmonogram preddavkových platieb za opakované dodávky na dvanásť mesiacov, ktorý bude ľuďom posielaný spolu s vyúčtovacou faktúrou alebo osobitne v januári budúceho roku.

„S prechodom na ročný odpočtový a fakturačný cyklus ZsVS, a.s. opakovane ponúka možnosť úhrady prostredníctvom pravidelných mesačných preddavkových platieb za opakované dodávky vody vodné a odvádzanie odpadových vôd stočné. Zaplatenie preddavkových platieb je možné realizovať formou inkasa, trvalým prevodným príkazom alebo poštovou poukážkou,“  spresňuje možnosti spôsobu platby Západoslovenská vodárenská spoločnosť. 

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password