Vodička pod vlyvom alkoholu, s malou dcérou v aute na výzvu polície nereagovala. Policajtom chcela ujsť

Nitrianski dopravní policajti počas kontroly v obci Výčapy – Opatovce natrafili na nezodpovednú vodičku, ktorá dupla na plyn aj s dieťaťom v aute.

foto ilustračná: pixabay.com

Policajti v obci kontrolovali bezpečnosť a plynulosť premávky, pričom zastavili dve autá, aby mohli vykonať dychové skúšky u vodičov. „Odrazu vodič jedného z vozidiel náhle dupol na plyn a začal unikať. Policajti hneď nasadli do auta a začali ho prenasledovať. Na znamenie STOJ! vodič nereagoval a cez obce uháňal rýchlosťou 120 km/h,“ uvádza nitrianska krajská polícia.

Policajtom sa napokon auto s 36-ročnou vodičkou za volantom podarilo zastaviť. Požiadali ju o doklady potrebné na vedenie a prevádzku auta. Výsledok dychovej skúšky u ženy potvrdil požitie návykových látok.

Výsledok bol takmer 2 promile, vraj to určite bolo z vody do ostrekovača.

Podľa polície vodička celý čas tvrdila, že nepila, že to bude mať určite z vody do ostrekovača. V aute okrem toho nebola sama.

Jej 8-ročná dcéra nebola pripútaná bezpečnostným pásom, ani nesedela v detskej autosedačke. Polícia hovorí o šťastí, že sa nikomu nič nestalo.

Teda aspoň nie po fyzickej stránke. Vodička totiž putovala do policajnej cely v Leviciach a v tejto veci polícia vedie trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password