Vodiči POZOR: Po novom vás policajti budú testovať aj na drogy

Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo verejné obstarávanie na nákup prístrojov na detekciu drog.

Podľa rezortu je Slovensko jednou z posledných krajín Európskej únie, v ktorej polícia doteraz nedokázala v rámci bežnej kontroly testovať vodičov aj na požitie omamných alebo psychotropných látok. To by sa malo v dohľadnej dobe zmeniť. Rezort vnútra Slovenskej republiky vyhlásil tender na nákup špeciálnych zariadení, ktoré budú schopné zistiť u vodičov aj požitie drog.

„Predmetom zákazky má byť nákup 450 kusov mobilných zariadení na detekciu požitia omamných a psychotropných látok, uvádza ministerstvo. K tomu chce nakúpiť 135 000 skríningových testov, určených na detekciu drog zo slín človeka.  Prístroje majú pomôcť odhaľovať požitie návykových látok u vodičov a predchádzať tak vzniku dopravných nehôd. 

Plánom ministerstva je investovať do nových technológii až 4,5 milióna eur. Uchádzači môžu svoje ponuky predkladať do 10. októbra, nie je však jasné, ako dlho bude trvať zaškolenie zamestnancov a uvedenie prístrojov do praxe. 

Zdroj fotky: www.minv.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password