Vodiča terénneho auta, ktorý jazdil v Zoborskej lesostepi, bude riešiť enviro polícia

Nejde pritom o ojedinelý prípad. Stáva sa, že ľudia sa v chránenej lokalite pohybujú na štvorkolkách. Ak sa dá, aj na osobných autách.

Zdroj: amatérske zábery (archív TV Nitrička)

Turistu Antona Magyara nedávno pri prechádzke v zoborských vrchoch prekvapilo terénne auto. Zoborská lesostep je národnou prírodnou rezerváciou a platí v nej stupeň ochrany 5. Vstup s motorovým vozidlom na chránené územie je však podľa zákona o ochrane prírody zakázaný v akomkoľvek stupni ochrany.

„Nereagoval na to, keď sme mu viacerí mávali, že čo robí a ešte si to namierili na hrebeň k Trom dubom. Potom sme sa rozhodli, že zavoláme políciu,“ vysvetlil turista Tono.

Auto zastavila a skontrolovala privolaná policajná hliadka. „Vodič sa vyjadril, že bol dcére ukázať prírodu. Telefonicky bol vyrozumený riaditeľ CHKO Ponitrie, následne sa na miesto dostavil strážca prírody, ktorý si vec prevzal,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Nitre Viktória Borloková.

Po zdokumentovaní strážca prírody vec odošle na špecializované pracovisko polície. „Envirokriminálka si ho predvolá a bude to riešiť,“ vraví strážca CHKO Ponitrie Peter Andraščík.

Podľa strážcu nejde o ojedinelý prípad v tejto lokalite.

Ľudia sa v chránenej krajinnej oblasti pohybujú na štvorkolkách, terénnych autách a ak sa dá aj na osobných autách. Viac si pozrite v reportáži Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password