Vodič zdemoloval elektrický stĺp a plot. Druhá nehoda skončila tragicky

Pre cyklistu sa kolízia stala osudnou.

Nebolo to len zabezpečenie odberných miest celoplošného testovania a kontrola certifikátov, čo v týchto dňoch zamestnalo policajné hliadky. Štatistiku nehodovosti Nitrianskeho kraja doplnil 23-ročný vodič, ktorý si sadol za volant pod vplyvom alkoholu. Topoľčianske záchranné zložky boli k dopravnej nehode vyslané včera okolo 23. hodiny. Vodič Mitsubishi L200 nezvládol riadenie a s autom narazil do zaparkovaného Mercedesu Benz.

„Zdemoloval aj elektrický stĺp a oplotenie bývalej škôlky,“ informuje Krajské riaditeľstvo PZ SR v Nitre.

nehoda v Hrušovanoch

K nehode došlo v obci Hrušovany. Mladý šofér skončil podľa polície pripútaný na lôžko. Zranenia, ktoré utrpel si vyžadujú približne 6 týždňov liečenia. Dychovej skúške sa však podrobil, nafúkal 1,9 promile. Okrem zotavovania ho čaká aj trestné stíhanie vo veci pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Iná nehoda sa skončila pre účastníka na bicykli tragicky.

V obci Dyčka v okrese Nitra 21-ročný vodič pravdepodobne plne nesledoval situácii cestnej premávky a so svojím BMW 730D narazil do cyklistu. „41-ročný cyklista jazdil bez prilby a bez reflexných prvkov a pri dopravnej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol,“ vysvetľuje krajská polícia. Dychová skúška vodiča auta skončila s negatívnym výsledkom. „U cyklistu bude vykonaná súdna pitva, ktorou bude zisťovaná presná príčina smrti, ako aj prítomnosť požitia alkoholických nápojov alebo iných látok,“ dopĺňa polícia. Okolnosti, miera zavinenia, presné príčiny dopravnej nehody sú stále predmetom vyšetrovania.

nehoda v Dyčke

foto: facebook Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password