Vodič pod vplyvom alkoholu poškodil dopravné značenie, ďalší narazil do plotu rodinného domu

Rad podgurážených vodičov, ktorí sa vydali na cesty, tým nekončí. V jednom prípade polícia začala trestné konanie pre prečin usmrtenia.

V Ivanke pri zasahovali vo večerných hodinách. 57-ročný vodič sa zrejme plne nevenoval riadeniu auta, pričom narazil do zaparkovaného vozidla ale v jazde pokračoval ďalej. „Na kruhovom objazde vyšiel na trávnatú plochu, kde poškodil dopravné značenie a následne s autom zastavil na čerpacej stanici,“ informuje nitrianska krajská polícia. Policajti muža podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Nafúkal 1,58 promile.

Ďalší vodič narazil do plotu rodinného domu.

Ani spomínaný 30-ročný muž sa pravdepodobne dostatočne nevenoval šoférovaniu, zišiel mimo cestu a narazil do oplotenia rodinného domu. Dychová skúška mala pozitívny výsledok s 1,06 promile.

Zoznam nepoučiteľných šoférov pokračuje.

32-ročný vodič na Duchonke jazdil v čase zákazu, ktoré mu platí až do novembra roku 2023 a nafúkal 2,23 promile. Do rúk policajtov sa dotali štyri ďalšie osoby, ktoré šoférovali pod vplyvom alkoholu.

Na vytriezvenie čakali v policajných celách. Polícia voči nim začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V inej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Ide o dopravných nehodu 32-ročného muža, ktorý neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam. „Pri prejazde ľavotočivej zákruty zišiel s autom mimo cestu a narazil prednou časťou do priekopy. Následne sa vozidlo prevrátilo na strechu. Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu vodiča a 56-ročný spolujazdec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodičovi bola odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu, z ktorej bolo zistené 1,58 promile alkoholu,“ vysvetľuje krajská polícia.

foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Televízia Nitrička

Forgot Password