Vodič obvinil policajtov z poškodenia auta, zavolal na nich policajnú hliadku

S kurióznym prípadom sa nedávno stretla hliadka Mestskej polície v Nitre. Bežný dopravný priestupok sa neskôr obrátil proti nim.

Foto: pixabay.com

Situácia sa udiala na Farskej ulici v Nitre. Dvadsaťpäťročný vodič z Horných Krškán so svojím autom stál na chodníku, z toho dôvodu chodci nemohli chodník využíť v celom rozsahu. Mestskí policajti preto na spomínané auto založili blokovacie zariadenie. „Po takmer okamžitom skontaktovaní sa s vodičom mu ho hliadka z kolesa demontovala dolu,“ uviedla polícia.

Keď sa chcel mladík s autom pohnúť, zistil, že mu nejde zaradiť spiatočka. Policajtov začal obviňovať, že mu údajne pokazili prevodovku.

Hliadka mu vysvetľovala, že na aute nie je možné spôsobiť podobnú škodu nasadením blokovacieho zariadenia. „Priestupca bol však naďalej arogantný, argumentoval iracionálne, priestupok odmietol doriešiť na mieste a odmietol sa vyjadriť do záznamu o zistenom priestupku,“ vysvetľuje ďalej polícia. Predtým ako hliadka odišla, mladého muža informovala, že doriešenie priestupku bude postúpené na príslušný správny orgán, ktorým je dopravný inšpektorát.

Foto ilustračná (nh)

Asi o tridsať minút muž volal na linku 159 a povedal, že hliadka mu údajne zle rozumela.

Vraj je ochotný uloženú blokovú pokutu zaplatiť a vyžiadal si blok na pokutu nezaplatenú na mieste. „Mestskí policajti blok vypísali, presunuli sa späť na Farskú ulicu za priestupcom, ten však vyžiadaný blok odmietol prevziať a podpísať,“ tvrdí nitrianska polícia. Vodič údajne iba chcel privolať hliadku na miesto, aby ju informoval, že zavolal aj hliadku policajného zboru. Tá „po krátkom vypočutí vec vyhodnotila tak, že založenie a zloženie blokovacieho zariadenia na koleso vozidla nebolo spôsobilé poškodiť prevodovku na vozidle priestupcu a dopravný priestupok majú v kompetencii doriešiť prítomní príslušníci mestskej polície,“ doplnila polícia, pričom vodič aj tak spokojný z výsledkom nebol.

Foto: pixabay.com

Chcel od hliadky policajného zboru, aby intervenovali u mestských policajtov zníženie pokuty aspoň na 10 €.

On na nich potom nepodá trestné oznámenie za poškodenie auta. Príslušníci mestskej polície to odmietli a druhá hliadka uviedla, že oznámenie síce môže podať ale daným spôsobom nie je možné auto poškodiť. „Doriešenie skutku mestskí policajti postúpili na vecne a miestne príslušný správny orgán,“ dodala nitrianska polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password