Vodič mal problém udržať svoje auto v jazdnom pruhu, pred políciou začal unikať

Dezorientovaný vodič mal v centre Nitry problém udržať sa s autom vo svojom jazdnom pruhu. Počas jazdy tak ohrozoval plynulosť a bezpečnosť premávky.

V Starom meste si jeho správanie všimla motohliadka nitrianskej mestskej polície, ktorá mala podozrenie, že vodič môže byť pod vplyvom omamných látok. Špekulant zrejme spozoroval na jednej z ulíc odstavenú hliadku Policajného zboru SR (PZ SR), lebo zmenil smer jazdy. „Zrýchlil takým spôsobom, že hliadka vyhodnotila situáciu ako nevhodnú pre fyzické zastavovanie vozidla,“ uvádza mestská polícia, ktorá ho začala sledovať. „Vodič so svojim vozidlom prechádzal rôznymi križovatkami a okrem problému udržať priamy smer jazdy, opakovane nedával znamenia o smeru jazdy, čím dezorientoval ostatných motorizovaných účastníkov cestnej premávky. Na jednej z križovatiek nedal prednosť protiidúcemu vozidlu idúcemu po hlavnej ceste a takmer spôsobil dopravnú nehodu,“ opisuje situácia polícia. Vodič sa ďalej vybral cez Cintorínsku ulicu, železničné priecestie, kde mal niekoľko metrov kontakt kolies s obrubníkom chodníka.

Na Golianovej ulici pri rodinnom dome, kde zrejme býva, skúšal manéver, ktorý sa mu neporadil ani na druhý raz – s autom opakovane narazil do murovaného plota.

„Už po prvom pokuse príslušníci mestskej polície vystúpili z vozidla a vyzývali vodiča, aby nepokračoval v jazde a vozidlo odstavil na mieste. Vodič uzatvorený vo vozidle mávol rukou, opäť zaradil spiatočku a na tretíkrát vošiel do dvora, kde zastal, vypol motor a hneď vystúpil z auta,“ vysvetľuje mestská polícia. Vtedy na miesto bola už aj hliadka PZ SR, ktorá muža vyzval, aby sa podrobil dychovej skúške, ktorá preukázala alkohol v dychu v hodnote 1,6 promile. „Následne im mestskí policajti celú vec odovzdali na mieste s tým, že spíšu úradný záznam o udalosti pre potreby ďalšieho objasňovania. Privolaní príslušníci policajného zboru si vec prevzali do svojej kompetencie na ďalšie objasňovanie,“ dodáva nitrianska mestská polícia.

(foto ilustračná: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password