Vodič chcel po prekročení rýchlosti ujsť. On vraj nešoféroval

Doklady nemal, vyhováral sa na spolucestujúcich.

foto ilustračná: pixabay.com

Meranie maximálnej povolenej rýchlosti na Kmeťovej ulici v Nitre sa pre 21-ročného vodiča neskončilo dobre. Auto, ktoré šoféroval, šlo rýchlosťou 73 km/h, čím prekročil povolenú rýchlosť jazdy o 23 km/h.

Policajtom nezastavil.

Nerešpektoval svetelné a zvukové zariadenie ani signál Stoj a pred políciou nejaký čas unikal. „Preletel križovatkou, kde ohrozil ostatných účastníkov cestnej premávky, ale po niekoľkých metroch s autom zastal. Následne z neho vyskočili tri osoby mužského pohlavia,“ opisuje nitrianska krajská polícia.

On vraj nešoféroval.

Policajtom nepredložil potrebné doklady. Tvrdil, že on nebol šofér, šoférovali vraj tí, ktorí s ním boli v aute. Napokon sa predsa priznal.

Keďže nemal pri sebe žiadne doklady, policajti cez operačné stredisko zistili, že ide o 21-ročného muža, ktorý nemá vodičský preukaz. Podrobil sa dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

„Povedal, že chcel ujsť preto, že nemá vodičský preukaz a že už v minulosti jeden zákaz činnosti mal. Toho času je v podmienke a nechce ísť do väzenia,“ informuje krajská polícia.

S vodičom bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku a ďalšia jazda mu bola zakázaná.

Televízia Nitrička

Forgot Password