Voda z nitrianskych prameňov nie je pitná

Mesto podrobilo pramene na území Nitry testom. Ich výsledkom je upozornenie obyvateľov Nitry a okolia.

V Nitre je niekoľko prameňov – Svoradov prameň, pramene na Kláštornej, Pivonkovej, Martinskej ulici a pramene v Buganke a na Šindolke.

Radnica na základe skúšok, ktoré dala urobiť na vzorkách vody zo spomínaných prameňov, zistila, že voda z nich nie je vhodná na pitie.

„Stretávame sa s tým že hlavne starší ľudia si chodia po vodu z prameňov,“ povedal hovorca Nitry Tomáš Holúbek. Mesto preto upozorňuje obyvateľov na stav jednotlivých prameňov. „Najhorší je prameň na Martinskej doline, najkvalitnejšia voda je v prameni Šindolka – ani tam ale voda nie je pitná, pretože má vysoký obsah dusičnanov a dusitanov a čo je horšie, hlavne živých baktérií,“ dopĺňa Tomáš Holúbek. Svoradov prameň sa využíva ako technologická voda pre Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada.

Ani jeden z prameňov teda neprešiel testami. Nejde ale o aktuálnu situáciu. Voda v prameňoch na území Nitry nie je pitná už dlhé obdobie. Obyvateľov o tom informujú aj tabule, ktoré v okolí daných priestorov umiestňuje mesto. Tabule s upozornením však pravidelné miznú.

Foto: ilustračná

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password