Vo vreckách a v ruksaku mal veci, ktoré súviseli s trestnou činnosťou. 30-ročný muž z Nitry bude väzobne stíhaný

Za drogovú trestnú činnosť bol už v minulosti odsúdený.

Z drogovej trestnej činnosti obvinil vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre 30-ročného Tomáša z Nitry, ktorého sledovala nitrianska okresná kriminálka už nejaký čas. Počas tohto obdobia drogovým tovarom zásoboval niekoľko ľudí v Nitre a jej okolí.

Muž bol zadržaný a požiadaný, aby vydal veci, ktoré súvisia s trestnou činnosťou. Z vreciek na šatách a ruksaku vytiahol nasledovné: niekoľko plastových vreciek, v ktorých sa nachádzala hnedá a biela kryštalická látka, niekoľko vreciek so sušenou rastlinnou látkou, sklenenú fajku, digitálnu váhu, nedofajčeného „jointa“ a jednu tabletku extázy.

Zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

„Po predbežnej expertíze sa ukázalo, že ide celkovo o najmenej 589 bežných jednotlivých dávok drogy s obsahom minimálne 10 mg absolútneho metamfetamínu vo forme bázy, ktorá je schopná ovplyvniť psychiku konzumenta,“ vyjadrila sa nitrianska krajská polícia. Za takúto trestnú činnosť nebol však odsúdený po prvýkrát.

Muž bude teda väzobne stíhaný, rozhodol o tom príslušný štátny orgán, ktorý akceptoval všetky okolnosti a teda aj obvineného minulosť. „Za drogovú trestnú činnosť takéhoto rangu hrozí v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ uzatvára polícia.

foto: ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password