Vo Vrábľoch odhalili nelegálnu výrobňu cigariet

Podozrivých zadržali priamo pri prevoze tovaru.

Vyše 13 ton tabakovej suroviny, 29 miliónov kusov nelegálnych cigariet a tri zadržané osoby. To je výsledok akcie Kriminálneho úradu Finančnej správy SR vo Vrábľoch a Partizánskom. Akcia sa konala na základe dvojmesačnej operatívno-pátracej činnosti, ktorá koncom novembra viedla k prehliadkam dvoch priemyselných objektov.

Kriminálny úrad v uvedených mestách odhalili nelegálnu výrobňu cigariet a sklad s mimoriadnym obsahom. 

„Celkovo sa ozbrojeným príslušníkom finančnej správy totiž podarilo zaistiť takmer 29 miliónov kusov cigariet bez označenia platnou kontrolnou známkou, tabakovú surovinu v množstve 13,2 tony, technologické zariadenie na výrobu cigariet, baliace zariadenie, rezačku, sušičku ako aj komponenty na výrobu cigariet,“ uvádza Finančná správa.

Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na 4,6 milióna eur. Priamo pri prevoze tovaru boli zadržaní traja Poliaci.

Sú podozriví zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov formou spolupáchateľstva. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. 

foto: Finančná správa SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password