Vláda schválila 13. dôchodok aj dvojnásobné rodinné prídavky

Opozícia s návrhmi nesúhlasí.

Na jednom z posledných rokovaní pred voľbami vláda schválila dvojnásobné rodinné prídavky a 13. dôchodky, ktoré by mali byť vyplácané už v decembri 2020.

Opozícia sa obracia na prokuratúru

Trestné oznámenie na niektorých členov vlády za zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenia úlohy verejným činiteľom podáva aj koalícia strán PS/SPOLU. Vyjadril sa tak predseda Spolu Miroslav Beblavý. Trestné oznámenie podala aj europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová pre podozrenie z prípravy trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Podľa Nicholsonovej vláda koná v rozpore s Rokovacím poriadkom NR SR a tiež aj výdavkovým stropom, ktorý bol prijatý vládou len minulý mesiac.

Premiér kritizuje opozíciu

Peter Pellegríni zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom ostro kritizuje reakciu opozície. Podľa neho sa chce opozícia iba chopiť moci. „V posledných dňoch sme svedkami, neuveriteľného chaosu a zmetku v slovenskej opozícii, ktorá chce za každú cenu prevziať moc v tomto štáte. Ak sa jej to podarí, namiesto opatrení pre ľudí, bude každý deň riešiť len svoje vzájomné konflikty a predvádzať cirkus v priamom prenose. Aj preto sme sa rozhodli splniť svoje sľuby pred volbami,“ hovorí vo videu premier Peter Pellegríni. Podľa neho ide opozícii len o to, aby sa čím skôr dostala k moci a jej poslanci si sadli na ministerské miesto. Na záver dodal: „Veril som, že opozícii pôjde o ľudí a napokon tieto opatrenia v NR SR aj podporí. No liberálno-opozičné strany PS Spolu a SaS dnes priznali farbu v priamom prenose a jasne ukázali, čo od nich ľudia v budúcnosti môžu čakať.”

Zdroj: FB – Peter Pellegrini

Mimoriadna schôdza bude v utorok

Iniciátormi mimoriadnej schôdze sú strana Smer – SD, na ktorej chcú poslanci tieto návrhy schváliť v skrátenom legislatívnom konaní. Zvolanie mimoriadnej schôdze podporila aj SNS a ĽSNS, proti bola strana Most-Híd.

Čo hovoria na počiny vlády Nitrania?

„Na jednej strane je to super nápad, len mi povedzte, čo robili doteraz? Pred voľbami je každý hrdina. Koalícia postavila do nemilej situácie aj prezidentku. Ona má vysvetľovať, prečo chce deťom zobrať 25 eur z peňaženiek? To je nonsens! ” vyjadruje rozhorčene dôchodkyňa Eva.

„Je to podlý ťah. Na takéto činy mali celé 4 roky a zobudia sa 2 týždne pred voľbami? Určite to nie je v poriadku,“ tvrdí študentka Adriana.

„Vôbec mi nezáleží na tom, že to prišlo len teraz. Keď neprší, aspoň kvapká. Nápad sa mi páči. Uvidíme, ako sa to nakoniec celé vykryštalizuje, ” prezrádza na záver Roman.

Televízia Nitrička

Forgot Password