Vitajte v minulosti: Poľnohospodárske múzeum opäť otvorené

Expozície je možné navštíviť len počas pracovných dní.

Dobrá správa pre milovníkov histórie a dejín poľnohospodárstva. Skanzen, poľná železnica a tradičné remeslá majú zelenú – aj Slovenské poľnohospodárske múzeum sa po dlhšom čase otvára verejnosti.

Múzeum bude opäť otvorené od 26. mája 2020 za prísne stanovených hygienických podmienok.

Do areálu a jednotlivých expozícií môžete vstúpiť počas pracovných dní od pondelka do štvrtku. K dispozícii sú pravidelné vstupy o 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00. V piatok, sobotu a nedeľu je múzeum zatvorené. Počas jedného vstupu je povolených maximálne 10 návštevníkov.

„Vstup do expozícií a skanzenu je možný len s ochranným rúškom na tvári. Pri vstupe do múzea je potrebné si vydezinfikovať ruky, dodržiavať medzi sebou bezpečnú vzdialenosť  2 m,“ upozorňuje múzeum.

Vstup je možný len pod dozorom lektora, no bez jeho výkladu. Po celý čas je potrebné dodržiavať jeho pokyny a nedotýkať sa exponátov či vitrín.

Expozícia ponúka zaujímavosti pre dospelých i deti. Nachádza sa tu napríklad spomínaná poľná železnica, stredoveká roľnícka usadlosť, včelíny či symbolický cintorín. V expozícii strojov nájdete nielen traktory a kombajny, ale tiež helikoptéru, lietadlá a historické motorky.

Obľúbené sú aj návštevy historického obchodu z 1. polovice 20. storočia, dobovej školy alebo hospodárskeho dvora.

Zdroj foto: spmnitra.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password