Víkendové testovanie v kraji sa dotkne 15 obcí

Štvrté kolo testovania je dobrovoľné a zopakujú si ho mestá a obce, ktoré mali pri poslednom testovaní viac ako jedno percento pozitívnych testov.

Zoznam obcí, ktorých sa testovanie dotkne, je zverejnený na stránke somzodpovedny.sk. Plošné testovanie na ochorenie COVID-19 sa počas nadchádzajúceho víkendu 21.-22.11.2020 uskutoční celkovo v 51 obciach v siedmich okresoch.

V Nitrianskom okrese sa testovanie uskutoční v 15 obciach.

Ide o obce Žirany, Jelenec, Horné Lefantovce, Jarok, Alekšince, Ivanka pri Nitre, Hruboňovo, Malé Zálužie, Tajná, Čab, Čifáre, Dolné Lefantovce, Veľké Zálužie, Kapince a Zbehy.

Foto: Pixabay.com

V okrese Topoľčany sa testovanie uskutoční v obciach Tvrdomestice, Veľké Dvorany, Krtovce, Nemčice, Hajná Nová Ves, Chrabrany, Hrušovany, Oponice, Malé Ripňany a Rajčany. V Levickom okrese je testovanie pripravené v piatich obciach, medzi nimi sú Hontianske Trsťany, Tupá, Horné Semerovce/Slatina, Plavé Vozokany a Kozárovce. Testovať sa bude aj v ôsmich obciach okresu Zlaté Moravce. Patria k nim Jedľové Kostoľany, Mankovce, Tekovské Nemce, Tesárske Mlyňany, Hostie, Nevidzany, Lovce a Veľké Vozokany. V okrese Komárno sú testovacie miesta zriadené v šiestich obciach. Testovať sa bude v obciach Sokolce/Brestovec, Vrbová nad Váhom, Bodza/Holiare/Lipová, Martovce, Moča a Radvaň nad Dunajom. Do plošného testovania sa zapoja aj štyri obce v okrese Nové Zámky, patria k nim Podhájska, Malá nad Hronom, Mojzesovo a Šurany. V okrese Šaľa sa bude testovať v troch obciach – v Seliciach, Dlhej a Močenku.

Televízia Nitrička

Forgot Password