Víkendové testovanie: Náklady samosprávy presiahnu 85.000 eur

Náklady samosprávy na víkendové testovanie v Nitre presiahnu podľa prvých hrubých odhadov sumu 85.000 eur.

Toto číslo potvrdil hovorca mesta Tomáš Holúbek. „Všetky náklady spojené s prvým kolom testovania ešte stále sumarizujeme. Naďalej pokračujú úkony súvisiace so skončeným testovaním, napríklad dezinfikovanie priestorov. Keďže išlo o štátom nariadenú akciu, celkom určite budeme žiadať štát o preplatenie nákladov,“ skonštatoval Holúbek.
Podľa hovorcu mesta je potrebné zdôrazniť, že veľa vecí sa radnici podarilo vybaviť bezplatne, prípadne za náklady. „Napríklad ohrievače do niektorých odberných miestností sme mali zapožičané zadarmo,“ skonštatoval.

Mesto muselo podľa Holúbka v mimoriadne krátkom čase kompletne zabezpečiť testovacie miesta.

Podarilo sa ich otvoriť 63, iba o jedno menej oproti avizovanému stavu. „Rovnako sme museli pozháňať administratívnych pracovníkov, dvoch na jedno odberné miesto. Keďže sa to nedalo pokryť iba ľuďmi z mestského úradu, o pomoc sme poprosili verejnosť. Išlo o externistov, čiže počítali sme aj s tým, že niektorí si to na poslednú chvíľu rozmyslia. Takisto sme rátali s tým, že časť z nich môže byť hneď ráno pozitívne testovaná, preto sme sa radšej rozhodli dať na každé odberné miesto troch administratívnych pracovníkov,“ zhodnotil kroky samosprávy Holúbek.

Počas uplynulého víkendu bolo v Nitre testovaných celkovo 44.219 ľudí, z nich 258 malo pozitívny výsledok.

Zdroj foto: ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password