Viacerí vodiči sa posledné dni pred jazdou autom potúžili alkoholom. Spôsobili zdravotné aj finančné škody

Okrem alkoholu boli problémom tiež chýbajúce reflexné prvky, následky boli fatálne.

Zničené betónové oplotenie (foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj)

Dopraví policajti nemali v Nitrianskom kraji v ostatných dňoch málo práce. Najprv boli privolaný k nehode na Štúrovej ulici v Nitre. Vodič s 2,42 promile alkoholu narazil do dvoch pred ním idúcich áut. Levickí policajti boli zase vyslaní k nehode medzi Tlmačmi a Kozárovcami, kde 35-ročný vodič nedodržal bezpečnú vzdialenosť od druhého auta, ktoré zastavilo pred železničnými priecestím. „Nakoľko svietilo prerušované červené svetlo zabezpečovacieho zariadenia, došlo k ich vzájomnému stretu. Škoda, ktorá vznikla na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 9000 eur, “ vsyvetľuje nitrianska krajská polícia. Tridsiatnik nafúkal 2,27 promile.

Ďalší prípad riešila dopravná polícia v Nitre na Novozámockej ulici, kde vodič s 2 promile alkoholu narazil najprv do zadnej časti druhého vozidla, potom do betónového oplotenia rodinného domu. Spôsobená škoda bola odhadnutá na 2500 eur.

Policajti zaistili ďalších 5 vodičov pod vplyvom alkoholu. Všetci triezveli v policajnej cele a trestnému stíhaniu pre prečin sa zrejme nevyhnú.

Začiatkom tohto týždňa smerovala polícia z Nových Zámkov ku kolízii, ktorá sa stala medzi kruhovou križovatkou a začiatkom obce Šurany. „Záchranné zložky po príchode na miesto už len museli konštatovať smrť 27 ročnej chodkyne, ktorá prechádzala po ceste bez akéhokoľvek osvetlenia, alebo reflexných prvkov,“ oznamuje polícia. 45-ročný vodič dodávky si chodkyňu všimol neskoro a zrážke už nedokázal zabrániť. Na dodávke vznikla škoda približne 1800 eur. Tragická udalosť je vyšetrovaná ako prečin usmrtenia.

Nehoda v Šuranoch skončila tragicky (foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password