Víkend v Nitre odštartuje sériu podujatí ku Dňu matiek

Víkend je pred dverami. Pozrite si prehľad vybraných podujatí, ktoré sa budú konať v meste pod Zoborom.

foto ilustračná: pixabay.com

Víno v hlavnej úlohe

V ostatnom čase sa medzi podujatiami často objavujú verejné degustácie. Jedno z nich sa koná už v piatok 6. mája v Dome Matice slovenskej v Nitre. Mesto Nitra, výbor mestskej časti 3 a Matica vás pozývajú na 10. ročník ochutnávky. Degustácia s názvom Čermáňske červené ponúkne vína z vlastnej produkcie pestovateľov. Ochutnávka pre verejnosť začína o 18. hodine.

Umenie v Synagóge

Ak máte v piatok chuť skôr na kultúru, v nitrianskej Syngagóge sa o 18. hodine koná koncert a vernisáž žiakov Súkromnej umeleckej školy Heleny Madariovej.

Podujatia k Dňu matiek budú pokračovať aj počas nasledujúceho týždňa

V nedeľu o 16.00 h v rámci udalosti s názvom Zo srdiečka v Kultúrno-spoločenskom centre v Janíkovciach deti z miestnej materskej školy, FS Janíkovská studnička a kapela Atmos.

V Kultúrnom dome v Krškanoch o tom istom čase vystúpia deti z škôlky v Horných Krškanoch a deti zo Základnej školy na Novozámockej ulici, ale aj žiaci SZUŠ Heleny Madariovej.

O 17.00 h budú Deň matiek oslavovať v Kultúrnom dome v Párovských Hájoch. Séria podujatí v stredu 12. mája o 16. hodine pokračovať v Kultúrnom dome na Kyneku.

Televízia Nitrička

Forgot Password