Vianočný charitatívny punč bude aj tento rok prebiehať virtuálne

Počas desiatich predošlých ročníkov priaznivci hospicu pomohli päťcifernou sumou.

Charitatívny punč býva obyčajne súčasťou adventných trhov v Nitre, pre koronavírus sa však aj tento rok organizuje virtuálnou formou. Podporením vianočného punču môžete pomôcť Hospicu u Bernadetky. Priaznivci punču počas desiatich rokov tradície hospicu pomohli sumou, ktorá presiahla 40 tisíc eur. „Aj virtuálny pohár punču na tento úmysel tak môže môže pomôcť zachovať dlhoročnú tradíciu aby sa nepretrhla, a rovnako môže každého darcu zahriať na duši, ako v minulosti pri stánku na Svätoplukovom námestí, lebo v konečnom dôsledku pomôže pri zabezpečení kvalitnej paliatívnej starostlivosti,“ pripomína Nitrianske biskupstvo.

Na druhý virtuálny ročník záujemcov pozýva centrum Maltézskej pomoci Slovenska v Nitre, Nitrianske biskupstvo a mesto Nitra. Zbierka tvrá od 1. decembra 2021 do 31. mája 2022.

Priaznivci môžu zaslať svoj finančný príspevok na účet Hospicu – domu pokoja u Bernadetky SK42 0200 0000 0039 8727 9057. Finančné prostriedky budú v plnej výške použité na zabezpečenie hospicovej starostlivosti. „Záštitu nad týmto charitatívnym podujatím prevzal nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Organizátori už vopred všetkým darcom vyjadrujú vďaku za to, že im takto POMÁHAJÚ POMÁHAŤ!“ dodáva biskupstvo.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password