Vianočnú atmosféru chcú vytvoriť aj bez adventného mestečka

Alternatívu riešia s podnikmi v blízkosti Svätoplukovho námestia.

foto: TV Nitrička

Aj Nitra sa pridáva k mestám, ktoré vianočné, respektíve adventné trhy tento rok v tradičnej verzii pripravovať nebudú. Podľa mestského poslanca Erika Krála pracovníkov mestského úradu v týchto dňoch plne zamestnáva príprava na blížiace sa celoštátne testovanie. „No momentálne sa zrušilo všetko. Všetci výkonní pracovníci, ktorí zabezpečujú kultúrne podujatia sú stopercentne vyťažení na zabezpečenie odberných miest testovania na COVID. Takže mesto momentálne úplne upustilo od nejakej vízie, ako bude vyzerať celé toto vianočné obdobie,“ vraví Erik Král.

Nad alternatívami uvažujú, no aká bude neskôr situácia, zatiaľ nikto nevie.

Hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek potvrdil, že trhy tak, ako ich poznáme, tento rok nebudú. Nezrealizuje sa teda ani pôvodný plán mesta rozšíriť trhy o ďalšie lokality.

„Zároveň nechceme, aby tu bolo zhasnuté, aby tu bolo ticho, ponuro. Chceme, aby si ľudia počas vianočného obdobia aspoň trošku niečo užili,“ vysvetľuje hovorca.

Radnica vstúpila do rokovaní s podnikmi hlavne na Kupeckej a na pešej zóne.

„Budeme sa snažiť nejakým spôsobom zapojiť aj tieto podniky do organizovanie alternatívy k vianočnému mestečku,“ potvrdil Tomáš Holúbek. Mestskí poslanci tiež na poslednom októbrovom zasadnutí zastupiteľstva odsúhlasili predĺženie bezplatného prenájmu priestorov terás, ktoré sú na pozemkoch mesta. Vianočná výzdoba aj so stromčekom napriek aktuálnej situácii bude. A v prípade, že sa pandemická situácia zlepší, stále vraj máme nádej na obdobu adventných trhov.

Televízia Nitrička

Forgot Password