Vianočné stromčeky skončia v kompostárni

Sviatočné obdobie skončilo, je čas upratať. Kam môžu obyvatelia Nitry vyhodiť živý vianočný stromček?

Niekoľko dní zdobili domácnosti, teraz sú nadbytočné. Povianočné upratovanie sa nesie v znamení likvidácie vianočných stromčekov. O ich vývoz sa postará mesto, stromčeky stačí priniesť na správne miesto.

Mesto Nitra začalo s likvidáciou stromčekov už 25. decembra. Pracovníci komunálnych služieb ich podľa riaditeľa NSK Ladislava Peniaška budú priebežne zbierať až do konca marca. „Živé vianočné stromčeky skončia v kompostárni, kde sa drvia a vytvára sa z nich kompost, aj preto je dôležité aby na stromčekoch už neviseli žiadne ozdoby,“ prízvukuje radnica na sociálnej sieti.

Obyvatelia nitrianskych sídlisk tak môžu prebytočné stromčeky odnášať k stojiskám smetných nádob.

Mesto pripomína, že vianočné stromčeky nepatria do nádob učených na komunálny odpad a vyzýva obyvateľov, aby ich do týchto kontajnerov nevkladali. „Občania, ktorí bývajú v rodinných domoch môžu stromček postaviť k bionádobe,“ dopĺňa mesto. Stromček pracovníci odvezú podľa platného harmonogramu.

Zber bude prebiehať na viac etáp a smetiarske vozidlá urobia viac okruhov vo všetkých lokalitách mesta.

Trend nevytvárať odpad a šetriť životné prostredie neminul ani symbol Vianoc. Nie je nutné sa uchýliť ani ku kúpe umelého vianočného stromčeka. V predajniach už dostať aj stromčeky v kvetináčoch, ktoré sú po sviatkoch vhodné na opätovnú výsadbu.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password