Vianočná výzva „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ je opäť tu

Cieľom projektu je potešiť neznámeho seniora žijúceho v zariadení pre seniorov, prípadne osamelo vo vlastnej domácnosti.

Už piatykrát sa rozbieha zbierka, v ktorej stačí naplniť krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť neznámu babičku alebo deduška. Takýto darček totiž môže byť jediným darčekom, ktorý tento rok dostanú.

„Spoločne sme za štyri roky rozdali už vyše 161 200 krabíc plných lásky. V poslednom roku 2021 to bolo 62 965 krabíc a 10 700 pohľadníc počas Májovej výzvy Máj lásky čas. Do zbierky sme zapojili nielen všetky domovy dôchodcov a sociálnych služieb, ale aj rôzne denné stacionáre, hospice, nemocničné oddelenia geriatrie a dlhodobo chorých, onkologické oddelenia a v neposlednom rade aj samosprávy a ich evidencie osamelých seniorov,“ povedala iniciátorka výzvy Janka Galatová.

Ako na to?

Do krabice môžete vložiť:

Niečo Sladké

keksík, perníčky, cukríky, DIA sladkosti, ovocné detské taštičky…

Niečo Slané

tyčinky, slané kekse, praclíky, kukuričné chrumky, krekry…

Niečo Teplé

káva, ovocný čaj, cappuccino, horúca čokoláda, bylinný čaj…

Niečo Mäkké

teplé ponožky, papučky, rukavice, čiapka, šál, uteráčik…

Niečo Voňavé

sprchový gél, telové mlieko, krém na ruky, balzam na pery, parfém…

Niečo Na zábavu

krížovky, dobrá kniha, kresbičky od detí, pozdrav, medovník, pohľadnica…

Niečo Zo srdca

ručne kreslená pohľadnica, plyšový macko, soška anjelika, šálka, vianočná dekorácia

Do krabice môžete pridať aj napísaný pozdrav alebo list.  Milým gestom bude, ak pridáte aj obálku so známkou, aby vám mohli starkí odpísať.

„Potom stačí krabicu odovzdať jednej z 230 kontaktných osôb vo viac ako 300 obciach a mestách po celom SR, ktoré nájdete na stránke www.kolkolasky.sk. Zberných miest je tento rok viac ako 600. Ďakujeme všetkým dobrosrdečným ľudom, ktorí sa v minulosti zapojili alebo to plánujú tento rok po prvýkrát a umožňujú nám tak urobiť tento svet trochu lepším,“ dodala jedna z organizátoriek zbierky Silvia Slobodová.

Televízia Nitrička

Forgot Password