Mestskej hromadnej dopravy sa dotknú viaceré zmeny

Zmeny v trasách začnú platiť od 1. septembra 2020.

Radnica upozorňuje na zmeny, ktoré sa dotknú autobusových liniek číslo 8, 15 a 26. Spoj číslo 8 bude počas dní školského vyučovania jazdiť z Gorazdovej ulice o 7.30 h len po zastávku Bolečkova a ďalej k cintorínu Mlynárce. „Spoj nebude obsluhovať zastávky v úseku Pekárne–Lužianky, Vinárska ulica,“ uviedol koordinátor dopravy MHD Vladimír Šimko.

Nové trasovanie sa dotkne aj spoja číslo 15, v pracovných dňoch o 14.35 h nepôjde od závodu SEC k novému chrenovskému cintorínu. 

Cestujúci využívajúci spoj číslo 26 si budú musieť tiež zvyknúť na zmeny. „Linka 26 bude v dňoch školského vyučovania o 7.13 h z Metodovej cez Golianovu na Jakuba Haška zachádzať až po zastávku Edisonova,“  doplnil koordinátor dopravy MHD Vladimír Šimko.

Na ostatných autobusových spojoch tiež môže prísť k úpravám odchodov autobusov – a to v rozpätí plus, mínus jedna minúta z dôvodu úpravy jazdnej doby.

„Zároveň si dovoľujeme pripomenúť, že od septembra budú linky MHD v pracovných dňoch opäť premávať ako v dňoch školského vyučovania,“  informuje Arriva, a.s. na svojom oficiálnom webe.                                             

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password