Viaceré nitrianske školy prejdú opravou

Niektoré objekty sú pritom v havarijnom stave.

Vonkajšie opravy už má za sebou napríklad Materská škola na Topoľovej ulici. Jej zateplenie a zastrešenie stálo mesto 190 tisíc eur. Rekonštrukčné práce budú počas leta pokračovať.

Mesto chce investovať najmä do zariadení školského stravovania.

MŠ na Topoľovej (zdroj: archív TV Nitrička)

Podľa poradcu pre komunikáciu mestského úradu Henricha Vargu sa rekonštrukcia výdajne jedla a práčovne v súčasnosti týka Materskej školy na Beethovenovej ulici. V novej škôlke na Dobšinského práve prebieha zariaďovanie interiéru.

Komplexnoou rekonštrukciou prejde aj kuchyňa a výdajňa jedla na Základnej škole Škultétyho. Aktuálne beží verejné obstarávanie, opravy preto začnú zrejme až po letných prázdninách. „Malo by to byť koncom prázdnin, začiatkom školského roka. Vieme, že ten termín je taký aký je, ale myslím si, že je to pripravené tak, aby boli všetci v rámci možností spokojní,“ Mária Orságová, vedúca odboru školstva Mestského úradu v Nitre. Ide pritom o veľkú investíciu za 300 tisíc eur.

Niektoré objekty sú v havarijnom stave.

pavilón na Tulipánovej

V nevyhovujúcom stave je už 8 rokov aj pavilón na Základnej škole Tulipánová. Projektová dokumentácia je vypracovaná, no peniaze na jeho opravu tento rok v rozpočte vyčlenené nie sú. Škola ale pavilón z kapacitných dôvodov nutne potrebuje. Do prvých tried nemohli tento rok prijať 10 detí. Podľa slov Márie Orságovej si spomínaný objekt vyžaduje komplexé riešenie.

Viac sa dozviete v reportáži spravodajstva TV Nitričky.

Televízia Nitrička

Forgot Password