Verejnosť môže hlasovaním podporiť projekt nitrianskej komunity Alej na Prameni

Iniciátori chcú pokračovať v budovaní aleje výsadbou stromov, vytvorením vyvýšených záhonov, zelenej steny a doplnením úľov.

Foto ilustračná (pixabay.com)

Alej na Prameni je nitrianske občianske združenie, ktoré sa zameriava na činnosti spojené s vytváraním otvoreného, podnetného a podporného priestoru. Rovnaký názov používa pre miesto, ktoré v súčasnosti buduje.

Ide o zelenú oázu pre verejné používanie, ktorá sa nachádza na konci ulice Pramenistá.

Iniciátori chcú v jej budovaní pokračovať. Aktuálne sa uchádzajú o záujem verejnosti prostredníctvom hlasovania v grantovom programe Zelené oázy, ktorý podporuje projekty zlepšujúce životné prostredie.

„V Aleji na Prameni máme na ďalšiu sezónu veľké plány. V konkurencii 162 ďalších projektov Nadácie Ekopolis sa teraz spolu s 8 projektami za celé Slovensko uchádzame o Váš hlas, ktorý nám umožní v budovaní Aleje pokračovať,“ uvádza OZ.

V rámci projektu chcú vysadiť gaštany, orechy, jarabiny, javor a buk. Postaviť plánujú tiež vyvýšené záhony, zelenú stenu a k výsadbe umiestniť ďalšie dva úle.

Projekt má v súčasnosti vyše 700 hlasov, čo je spomedzi ôsmich projektov zatiaľ najviac. Podľa organizátorov grantového programu budú najlepšie projekty podporené celkovo sumou 60-tisíc eur.

S nápadmi na výsadbu alebo revitalizáciu zelene sa mohli hlásiť obce, mestá, neziskové organizácie, školy, komunitné centrá a ekonadšenci. Vybrané projekty sa budú môcť realizovať už túto jar.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password