Veľké plány s mestskou tržnicou

Vedenie Nitry plánuje mestskú tržnicu využívať aj na spoločenské a kultúrne podujatia.

Mestskú tržnicu čakajú veľké zmeny. Radnica by v jej priestoroch chcela okrem trhov ponúknuť ľuďom aj možnosť kultúrne sa vyžiť. Mesto by chcelo na tržnici podporovať najmä lokálnych predajcov a poskytovateľov služieb, dať ľuďom možnosť posedieť si v rôznych kaviarňach alebo reštauráciách a organizovať rôzne kultúrne a spoločenské akcie, ktoré by sa odohrávali vo večerných hodinách.  

„Komunikovali sme s viacerými trhovníkmi, zbierali podnety od nich aj od prevádzkovateľov. Budeme pokračovať počas leta, zameriame sa na podnety od občanov a zapojíme ďalších poslancov,“ uvádza Nitra na svojej facebookovej stránke.

Mestská tržnica, ktorá bola pôvodne postavená ako vojenské kasárne, je v pracovných dňoch otvorená od 8.00 do 18.00 hodiny a cez víkendy je zatvorená. Ľudia sú zvyknutí, a kvôli svojej pracovnej dobe často aj nútení, nakupovať si o siedmej alebo aj o ôsmej večer. Práve túto možnosť by mesto chcelo ľuďom na tržnici umožniť.

Nový hlavný architekt Nitry, Viktor Šabík, vo svojom rozhovore, ktorý si môžete prečítať na stránkach mesta, rozpráva okrem iného aj o veľkom potenciáli mestskej tržnice. Podľa jeho slov by sa z trhoviska v budúcnosti mohlo kľudne stať aj námestie.

Tržnica by si mala okrem čiastočnej zmeny svojej funkcie prejsť aj rekonštrukciou. Budova je stará a na viacerých miestach chátra. Malo by prísť minimálne k výmene okien a novým omietkam. Väčšine obyvateľov mesta sa myšlienka o vynovení tržnice páči, so zmeny by sa mali začať realizovať už v budúcom roku.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password