Vedenie mesta hľadá dizajnérov

Nitra sa uchádza o titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Návrh na kandidatúru schválili mestskí poslanci 13. mája 2020. Na rad prichádza výber grafických dizajnérov. Pokiaľ máte záujem o spoluprácu, čítajte ďalej.

V súčasnom štádiu hľadá vedenie spolu s Úniou grafických dizajnérov Slovenska najlepších dizajnérov, ktorí projektu vytvoria vizuálnu identitu. „Vybraný spracovateľ bude zároveň v prípade, že Nitra postúpi do druhého kola, oslovený na ďalšiu spoluprácu. V prípade, že Nitra titul získa, bude oslovený na dlhodobú spoluprácu v horizonte rokov 2022 – 2026,“ informuje vedenie mesta.

Na projekte EHMK už v tomto období pracuje projektový tím Nitra 2026 spoločne s nezávislou kultúrnou scénou, zriaďovanou kultúrou, odborom kultúry na nitrianskej radnici aj s nitrianskymi univerzitami UKF a SPU. „Títo budú nasledujúce mesiace spoločnými silami pracovať na projekte, ktorý môže v prípade úspechu zásadným spôsobom zmeniť charakter mesta a ovplyvniť jeho kultúrny život,” informuje mesto Nitra.

Kandidatúra na EHMK vyžaduje vlastnú vizuálnu identitu, ktorá bude zahŕňať aj webstránku, logo či 60-stranovú knihu – prihlášku, ktorú budú na jar 2021 hodnotiť zástupcovia Európskej komisie.

„Identita bude zároveň základným kameňom marketingovej a PR kampane kandidatúry, ktorú plánuje mesto spustiť v lete,” prezrádza vedenie.

Nitra spolu s Úniou grafických dizajnérov Slovenska preto vyhlasuje otvorenú výzvu, ktorej cieľom je podľa slov kompetentných činiteľov: „nájsť grafického dizajnéra, dizajnérsky tím, ateliér či štúdio, ktoré navrhne pre mesto Nitra vizuálnu identitu pre projekt Európske hlavné mesto kultúry 2026 so všetkými jej aplikáciami.”

Všetky dôležité informácie nájdete na stránkach mesta.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password