Vďačnosť ruže prináša

Americká spisovateľka Louis L. Hayová napísala: „Všimla som si, že vesmír miluje vďačnosť. Čím ste vďačnejší, tým viac dobrôt dostanete.“

Nech sa vo vašom živote deje čokoľvek, neprestávajte byť pokorný a vďačný. Nestačí sa len poďakovať, musíte to precítiť. Pocit vďaky sa vám musí dostať až pod kožu. Pocit vďačnosti vám dokáže zmeniť život!

Najideálnejší čas je tu a teraz
Nie zajtra, nie v pondelok, nie budúci mesiac. Pocit vďaky vo vás vyvolá šťastie a lásku, neskutočne príjemný pocit, tak prečo ho odkladať? Myslíte si, že v prítomnom okamihu nemáte byť za čo vďačný? Predstavte si, že by ste prišli o niečo veľmi vzácne. Cítite tú vlnu vďaky, ktorá vás práve zaplavila?

Ráno po zobudení buďte vďační, že ste zdraví, že môžete chodiť, že vidíte, že dýchate, “ biznismenka Anastasia Soareová.

Zdroj: Pixabay.com

Ako si udržiavať pocit vďačnosti?
,,Som vďačná za to, že som sa ráno zobudila a som živá. Som vďačná za to, že som zdravá. Som vďačná za to, že mám okolo seba milujúcich ľudí. Som vďačná za to, že aj napriek všetkým životným skúškam som ich ustála a som tu. Som vďačná aj za poroblémy, lebo vďaka nim som sa toho tak veľa naučila. Som vďačná za život.”

Ako si teda urdžiavať pocit vďaky? Neustále si pripomínajte, za čo ste vďační. Myslíte si, že na to nemáte čas? Čo takto začať jednou vetou za deň? Postupom času si z toho spravíte rituál.

„Vytvor si zvyk vďačnosti a ďakuj za všetko, čo sa ti v živote stane. Vediac, že každý krok vpred je krok k niečomu lepšiemu, než zažívaš teraz,“ motivačný speaker Brian Tracy.

Zdroj: Pixabay.com

Na tému vďačnosti sme sa spýtali aj dievčat z redakcie.

Aké sú podľa teba najkrajšie prejavy vďaky?
Barbora: „Najkrajšie prejavy vďaky sa líšia od veku daného človeka. Keď ide o dieťa, najkrajší je úprimný a nefalšovaný smiech, aký vie vyčarovať len malý človek bez záťaže života. Dospelí ľudia sa rozplačú od dojatia, lebo ich prekvapí ľudská dobrota, a spomenú si na dieťa v sebe, ktoré sa vedelo tak smiať. Starší ludia sa pousmejú, a na chvíľu znova zobudia do života.”

Veríš v zázračnú silu „vďačnosti“?
Patrícia: „Neviem, či by som to nazvala práve zázračnou silou. No mám skúsenosť, že keď som sa zamerala viac na veci, ktoré mám, než na tie, ktoré mi v živote chýbajú, bola som oveľa pozitívnejšie naladená. Tiež keď som niekomu prejavila vďaku, a nielen tak zo slušnosti, ale úprimne, videla som šťastie v očiach toho druhého. Aj to je podľa mňa zázrak – vedieť potešiť iného človeka. Určite je dôležité byť vďačný a uvedomovať si to, najlepšie každý deň.”

Uvedomuješ si , aká je vďačnosť potrebná pre náš život?
Veronika: „Vďačnosť, empatia, láska, to sú tie najkrajšie pocity, aké môže človek cítiť. Nemali by sme ich potláčať a vôbec na ne zabúdať. Hoci dnešná uponáhľaná doba si to niekedy pýta. Ľudia však musia začať od seba, okolie následne reaguje”.

Televízia Nitrička

Forgot Password