Včera ráno vo Fakultnej nemocnici v Nitre vyskočil z okna 32-ročný muž

V nitrianskej nemocnici vyskočil z okna na treťom poschodí 32- ročný pacient.

Pacient bol hospitalizovaný na Jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) na Neurologickej klinike.

„Pacient bol RZP posádkou privezený z práce na Oddelenie urgentnej medicíny pre náhlu zmenu komunikácie a chôdze, čo si všimli jeho spolupracovníci. Pacient bol nepokojný a negativistický,“ informovala hovorkyňa FN Nitra Táňa Timková.

Doktori pacientovi doporučili psychiatrickú konzultáciu, ktorú mal absolvovať na ďalší deň. Vyskočil však z okna.

„Počas rannej vizity využil situáciu, kedy sa zdravotný personál presúval od lôžka k lôžku a vrhol sa k oknu. Zostal visieť na externých žalúziách, zdravotný personál ho rukami držal na nohy, pričom mu dohováral, aby to nerobil a snažil sa ho zachrániť. Pacient na dohováranie nereagoval, rukami sa odrazil od parapetu a vrhol sa dolu na zem. Lekári JIS okamžite utekali dole za pacientom,“ pokračovala hovorkyňa nemocnice Timková.

Pri páde narazil na dopravnú značku vzdialenú asi päť metrov od pavilónu, amputovala mu pravú nohu, mal zlomené dva hrudné stavce.

„Momentálne je pacient hospitalizovaný v našej nemocnici na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny. Je v operačnom riešení, jeho stav je stabilizovaný,“ dodala hovorkyňa nemocnice Timková.

Prípad, ktorý sa stal, vyšetruje polícia.

zdroj fotky: fnnitra.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password